Súlyos sérülés, nevetséges piros lap, kiütéses paksi győzelem az Újpest ellen - videó

Vas Gábor, Paksi FC
Vágólapra másolva!
A Paks hazai pályán 3-0-ra legyőzte az Újpestet az NB I negyedik fordulójának szombat esti mérkőzésén. A tolnai csapat előbb egy percen belül lőtt gólt, míg az első félidő hajrájában a játékvezető mutatta fel a piros lapot ugyancsak egy percen belül a két csapat egy-egy játékosának.

A kezdettől veszélyesebben játszó Paks helyzetei az első félidő közepén góllá értek, és némileg váratlanul egy percen belül kétgólos előnyre tettek szert a tolnaiak. A 25. percben előbb Szabó Bálint rontott lövése után Silye Erik rúgta középre a labdát, ami olyan szerencsétlenül kapott bele az újpesti Ljujics, hogy Banainak esélye sem volt hárítani (1-0).

• A góllövőlistát vezető négy találattal vezető szerb Matija Ljujics aligha így képzelte az ötödik gólját.

A középkezdés után a Paks azonnal labdát szerzett, Silye jól ment el a baloldalon, visszagurított labdáját pedig Szabó Bálint könnyedén passzolta a kapuba (2-0).

Ide kattintva megnézheti a két gyors paksi gólt!

A 35. percben Csoboth Kevin járt közel a szépítéshez, a félidő hajrájában pedig egészen hajmeresztő jelenetek játszódtak le. Előbb a már sárga lapos újpesti Tim Hall ment vissza idő előtt a pályára egy ápolás után, amiért megkapta a második sárgát, majd a következő percben a már szintén sárgás Szabó János rúgta fel Csobothot, így ő is mehetett az öltözőbe.

Cserék

A második félidő elején az Újpest volt aktívabb, de alapvetően eseménytelenül telt a játékrész első fele. A 76. percben a fiatal Vas Gábor esett nagyon rosszul, a teste alatt maradt a válla, hordágyon kellett levinni, majd mentővel szállították el a pálya mellől.

A 79. percben megint Silye volt a főszereplő, a baloldalon ment le az alapvonalig, középre lőtt labdáját Banai nagyon szerencsétlenül éppen Bőle Lukács fejére ütötte, aki így három perccel a pályára lépése után lezárta a mérkőzést.