Vágólapra másolva!
A magyar férfi jégkorong-válogatott hosszabbítás után 3-2-re győzött a házigazda Olaszország ellen a bolzanói divízió I/A-világbajnokság pénteki játéknapján, az utolsó előtti fordulóban.

A magyar jégkorong-válogatott két győzelemmel és egy vereséggel várta a jégkorong-világbajnokság negyedik fordulóját, ám nagy kérdés volt, hogy a legutóbbi, románok elleni mérkőzés után Don MacAdam szövetségi kapitány és a játékosok közötti ellentét milyen hatással lesz a csapatra. Az eltiltott Sofron István visszatérhetett, Fejes Nándor viszont kikerült a keretből a házigazda olaszok elleni meccs előtt. A kiváló, de nagyon feszült hangulatú találkozó első harmadában inkább Olaszország játszott fölényben, a játékrész elején Varga Balázs és Garát Zsombor kiállításánál is emberelőnybe került a házigazda, de nem sikerült betalálniuk. A harmad végén az olasz csapat is kapott egy kétperces kiállítást, de a magyar együttes sem tudott élni a lehetőséggel, majd egy verekedés után páros kiállítást is ítéltek a játékvezetők, megelőzve a további durvaságokat. A nyitó játékrész gólt nem hozott, a kapura lövési arány pedig 10:4 volt a házigazdák javára.

Bolzano, 2024. május 3. Sebők Balázs (j2) és Daniel Mantenuto (j3), az olasz válogatott játékosa a bolzanói divízió I/A jégkorong-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában játszott Olaszország - Magyarország mérkőzésen a Sparkasse Arénában 2024. május 3-án
Feszült hangulatú meccset játszott a magyar jégkorong-válogatott az olaszok ellen
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Egyre nagyobb fölényben játszott az olasz jégkorong-válogatott

A második harmad elején ismét összetűzésbe kerültek egymással a játékosok, majd Alex Trivellato és Sofron István ijesztő ütközése, illetve a magyar kapu felborulása borzolta a kedélyeket. A folytatásban is az olaszok veszélyeztettek többször, Bálizs Bencének több nagy bravúrt kellett bemutatni, de a túloldalon Galló Vilmos előtt is adódott egy nagy lehetőség, ami kimaradt. Nemes Márton kiállítása alatt teljesen beszorult a magyar válogatott, de a hősies védekezés eredményre vezetett, és miután az olaszok nem találtak be,

Sofron csodálatos csele és lövése után a magyar válogatott szerzett vezetést a 31. percben.

A gól elcsendesítette az olasz szurkolókat, a magyar drukkerek pedig az addiginál is pazarabb hangulatot varázsoltak. A gól után visszább esett az addig jellemző olasz nyomás, de a középső játékrész végén Sebők Balázs, majd Kiss Roland is a kiállítás sorsára jutott, így megint védekeznie kellett a magyar csapatnak.

1:04-gyel a harmad vége előtt aztán góllá érett a házigazda fölénye, Phil Pietroniro megpattanó kapás lövése kiegyenlítette az állást,

és fokozta a hangulatot is a bolzanói csarnokban. Bálizsnak még az utolsó percben kellett egy nagyot védenie, majd 12 másodperccel a 17:4-es kapura lövési arányt hozó harmad vége előtt kiállítottak egy olasz játékost, így a záró játékrészt emberelőnyben kezdte a magyar csapat.

Bolzano, 2024. május 3. Az olasz válogatott első gólja a bolzanói divízió I/A jégkorong-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában játszott Olaszország - Magyarország mérkőzésen a Sparkasse Arénában 2024. május 3-án
Gyorsan tudtak válaszolni a magyar gólokra az olaszok

Gyors gólváltás volt a harmadik harmad elején

A magyar emberelőny ugyan nem jelentett veszélyt az olasz kapura (sőt, Bálizsnak kellett védenie a két perc alatt), a házigazda kiegészülését követően Ortenszky Tamás passzából

Mihály Ákos lőtt kapásból a hálóba, így a 43. percben ismét a magyaroknál volt az előny. Ám 73 másodperccel később megint kiegyenlítettek az olaszok,

egy kipattanó lövés után Daniel Frank lőtt közelről Bálizs Bence kapujába.

A folytatásban kiegyenlítettebb küzdelem folyt a jégen, a harmad közepén, majd a végén is mindkét kapus óriási bravúrokat mutatott be, így nem született már gól a rendes játékidőben, és jöhetett a hosszabbítás.

A hosszabbítás döntött a magyar-olasz vb-meccsen

Az ötperces hosszabbításban, a három a három elleni játék során a magyar válogatott egy kapuvasig jutott, az olaszok pedig több nagy helyzetig, de Bálizs Bence mindent védett, adott esetben még fejjel is, így már szinte mindenki készült a büntetőpárbajra. Ám

1:06-tal a vége előtt Varga Balázs egy szép egyéni akció végén betalált, így a magyar jégkorong-válogatott legyőzte Olaszországot, és közel került a feljutáshoz!

A magyar válogatott az utolsó fordulóban, szombaton este 19:30-tól a szlovénok ellen lép jégre, és egy (akár hosszabbításos) győzelemmel Don MacAdam együttese biztosan feljut az A csoportos világbajnokság mezőnyébe. A szombaton a magyar–szlovén meccset megelőző román–japán és olasz–koreai összecsapástól függően pedig akár más módon, egy esetleges vereséggel is meglehet a visszajutás az elitbe a magyar hokiválogatott számára.